ФОТО

МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

       Методична діяльність навчально-спортивної частини  являє собою сукупність заходів , які проводяться з метою оволодіння сучасними методами та прийомами навчально-спортивної роботи,пошуку нових, найбільш ефективних  форм і методів організації  навчально-тренувального процесу.
         Структура методичної служби  включає методичну раду, методичне об'єднання, школу молодого тренера, постійно діючі семінари. Очолює роботу старший методист навчально-спортивної частини.

Головними завданнями методичної служби є:
-  цілеспрямоване впровадження в діяльність ліцею-інтернату сучасних  методів спортивної підготовки;
-  надання  методичної допомоги вчителям з видів спорту в навчально-тренувальному процесі;
-  організація науково-методичної роботи  у надбанні вчителями з видів спорту передового досвіду, дослідженні своєї роботи та роботи колег; 
- вдосконалення методики тренування, підвищення ефективності і якості навчально-тренувальних занять;
- підвищення професійної майстерності  вчителів з видів спорту;
- удосконалення методичної і фахової підготовки членів методичного об'єднання;
- забезпечення якісного відбору учнів до ліцею-інтернату. 
До складу методичної комісії навчально-спортивного відділу входили  8 методистів,  37 вчителів з видів спорту. За рівнем педагогічної майстерності:
-         35 мають вищу освіту,
-         2 - середню спеціальну ;
-         16 спеціалістів вищої категорії,
-         15 - І категорії,
-         2 -  ІІ категорії,
-         4 – спеціаліст;
-         4 - Заслужених тренера України,
-         2-  Майстра спорту України Міжнародного класу,
- 14- Майстрів спорту України,
-    5 - Відмінників освіти,
-    2-  Заслужених працівника фізичної культури і спорту.

            Працювало 9 основних відділень з видів спорту та додатковий контингент до складу якого входили: велоспорт, бокс, пожежно-прикладний вид спорту,фігурне катання.
   У 2014/2015 н.р. було проведено 10 засідань методичної ради, на яких розглядались основні напрями методичної та виховної роботи, розглядались теми доповідей та методичних робіт над якими працюють відділення з видів спорту, нормативні документи, коригувалась та затверджувалась навчально-плануюча документація вчителів з видів спорту, обговорювались підсумки участі ліцеїстів у змаганнях та визначалися завдання з покращення спортивної підготовки учнів. Проводився огляд наукової, довідкової, науково-популярної і пізнавальної літератури з питань фізичної культури і спорту, обговорювалась педагогами організація роботи по комплексному методичному забезпеченню навально-тренувального процесу, підготовки до головних спортивних змагань. 
Було підготовлено і проведено лекції і семінари з найбільш актуальних питань теорії і методики спортивної підготовки, медикобіологічних аспектів професійної діяльності: 
-  "Система планування навчально-тренувального процесу і саморегуляція юних спортсменів";
-  "Основні напрями вдосконалення тренувального процесу";
-  "Роль вольових якостей і шляхи їх формування в спорті";
-   "Етика та правильне харчування спортсмена";
-  "Фактори ризику спортивних травм". 
З метою популяризації  здорового способу життя та розвитку олімпійського руху в ліцеї –інтернаті  проходив тиждень фізичної культури і спорту.У програмі  Олімпійського тижня були проведені конкурси плакатів та рефератів з різних видів спорту, олімпійська вікторина, відкритий олімпійський урок. 
Методична комісія  навчально-спортивного відділу  спрямовує  свої зусилля на пошук нових  форм і методів в роботі по реалізації основного завдання – якісного відбору спортивно обдарованих учнів до ліцею-інтернату, забезпечення їх успішного виступу на змаганнях різного рівня, підготовки до складу збірних команд України.